ابر ، هوش مصنوعی و فناوری 5G در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز هستند. هواوی منجر به تحول هوشمندانه این بخش در آمریکای لاتین – español انگلیسی

ابر ، هوش مصنوعی و فناوری 5G در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز هستند. هواوی منجر به تحول هوشمندانه این بخش در آمریکای لاتین – español انگلیسی

شنژن ، چین، 15 ژوئیه 2020 / PRNewswire / – اجلاس مجازی نفت و گاز Huawei 2020 ، اختصاص به تجزیه و تحلیل “تحول داده ها در بشکه” ، امروز و با موفقیت بسیار بزرگ برگزار شد. در این اجلاس ، مشتریان بین المللی ، شرکای صنعت و رهبران افکار از جمله نمایندگان شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) ، شلومبرگر SIS و مدیر ارشد اطلاعات قبلی غول فرانسوی TOTAL گرد هم آمده اند تا تجربیات خود را در کمک به اشتراک بگذارند. شرکتهای نفت و گاز وظیفه دارند ضمن کاهش هزینه ها و تولید ارزش افزوده از طریق تبدیل دیجیتال ، سود خود را افزایش دهند. همچنین پیشنهادات کلیدی مورد بررسی قرار گرفت تا صنعت بتواند در این زمان خاص بر چالش ها غلبه کند و با نرمال جدید بیماری همه گیر و پس از همه گیری سازگار شود.

صنعت نفت و گاز با اوقات دشواری روبرو است: هواوی برای کمک به موقعیت خوبی قرار دارد

در نیمه اول سال 2020 ، به دلیل انقباض اقتصاد جهانی در میان گسترش COVID-19 ، قیمت های بین المللی نفت به 30 دلار در هر بشکه کاهش یافت. در ماه مه ، در یک رویداد بی سابقه ، قیمت های آتی نفت خام به نقل از وست تگزاس واسطه (WTI) حتی ارقام منفی را نشان داد. بدون شک صنعت نفت و گاز وارد دوره ای بسیار دشوار شده و در بیش از یک قرن دستخوش تغییرات اساسی و بی نظیر است.

هواوی تلاش کرده است تا مشتریان صنعت نفت و گاز را در برطرف کردن چالش های فعلی کمک کند. دیوید سانمعاون رئیس شرکت هوآوی و مدیر دپارتمان شرکتهای بین المللی انرژی ، خاطرنشان کرد: هوآوی در یک دهه گذشته با مشتریان در این بخش همکاری داشته و با هم مشاهده کرده اند که چگونه قیمت نفت به 120 دلار در هر بشکه رسید ، بلکه آنها دیده اند که آنها به 30 دلار در هر بشکه کاهش می یابند. در تمام این مدت ، نقش هواوی تغییر کرده است و به لطف پشتیبانی و کمک شرکت های نفت و گاز ، به افق های جدیدی رسیده است. هواوی از تبدیل شدن صرفاً توزیع سوئیچ ها ، روترها و دستگاه های شبکه به یک شریک جامع و اختصاص داده شده به ارائه راه حل های تبدیل دیجیتال از شرکا و مشتریان رفته است تا کاربرد فناوری را در کنار هم ارتقا بخشد. 5G ، هوش مصنوعی (AI) و اطلاعات بزرگ در صنعت نفت و گاز علاوه بر این ، این شرکت همچنان به کشف فن آوری ها و برنامه های جدید ادامه می دهد تا زمانی که راه حل هایی برای چالش های فعلی پیدا کند.

مطلب مرتبط  ایالات متحده سیلیس زمان اعلام سود و تماس سرمایه گذار را اعلام کرد

در واقع ، با استفاده از محاسبات الاستیک ، تجزیه و تحلیل اطلاعات بزرگ، هواوی و مراکز داده ابری ، هواوی در حال حاضر به مشتریان خود در صنعت نفت و گاز در دستیابی به تحول دیجیتال ، ترغیب ساخت و ساز میدان هوشمند نفت و افزایش ذخایر نفت و گاز کمک کرده است.

هوآوی با همکاری شرکای خود ، یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی را برای یک مشتری در صنعت طراحی و ایجاد کرد تا هدف آن آموزش آموزش هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل اطلاعات بزرگ. به نوبه خود ، این به افزایش ذخایر نفت و گاز و همچنین تولید کمک کرده است. بدون شک راه حل هایی در سناریوهای مختلف از جمله تشخیص عدم موفقیت در پمپاژ مصنوعی ، ثبت چاه ها و شناسایی مخازن و همچنین شناسایی امواج لرزه ای از اولین ورود ، استخراج مقدار قابل توجهی از قبلاً هدر رفته یا “بی فایده” تلقی می شود.

به گفته دکتر محمد آكوم از ADNOC ، در مواقع تغییر برای صنایع در سراسر جهان ، ADNOC همچنان در صدر نوآوری و فناوری های پیشرفته یكپارچه در زنجیره ارزش خود قرار دارد تا بهینه سازی كارآیی ، رانندگی سودآوری و ایجاد انعطاف پذیری.

فناوری های جدید اطلاعات و ارتباطات در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز است: هواوی تجربیات زیادی را ارائه می دهد

امروز 150 سال پس از اولین استخراج موفقیت آمیز نفت از یک چاه حفر شده ، تمام منابع نفتی زیرزمینی تخلیه می شود. شرکت های نفتی ، از ضرورت ، می توانند مزارع آب های عمیق ، مناطق قبل از نمک و مناطق غیر متعارف را بررسی کنند.

داکینگ با 60 سال تلاش ، بزرگترین میدان نفتی در جهان است چین، واقع در هیلونگجیانگ، شمالی ترین استان کشور ، از نظر تعویض مخزن ، فشار برای حفظ تولید پایدار ، کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری ، با چالش های بسیاری روبرو شده است.

مطلب مرتبط  Sabesp - اعلامیه بازار

در چارچوب اجلاس مجازی نفت و گاز هوآوی 2020 ، ژانگ تیگنگ ، معاون سابق مهندسی پژوهشگاه تحقیق و تفحص و توسعه زمینه داکینگوی توضیح داد: فناوری های اکتشاف لرزه ای برای شناسایی میادین نفتی و گازی روش برتر برای اکثر شرکتهای نفتی بوده است. وی گفت ، افزایش اکتشافات لرزه ای همراه با کاهش حفاری چاه ، به اقدامی است که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، دقت بالا و پردازش گسترده داده ها چالش های خاص خود را برای اکتشافات لرزه ای و اکتشاف و توسعه مخزن ایجاد کرده است. با گسترش یک منطقه اکتشافی لرزه ای منفرد که هم اکنون بیش از 2،000 کیلومتر مربع را در بر می گیرد ، حجم داده های لرزه ای جمع آوری شده با استفاده از باند پهن ، پهنای باند و فناوری چگالی بالا از 1 سل در هر کیلومتر مربع فراتر می رود.

برای کمک به زمینه داکینگ هواوی برای رسیدگی به این مسائل ابری را اختصاص داده است که به اکتشاف نفت و گاز اختصاص دارد. این مرکز داده های ابری هشت برابر پتانسیل محاسبات را بهبود می بخشد و به طور مشابه پردازش داده های لرزه ای پیش از انباشت پنج بار ، از 400 کیلومتر مربع به 2000 کیلومتر مربع را مطابق با شرایط منطقه کار بهبود داده است. . علاوه بر این ، قابلیت های هوش مصنوعی و اطلاعات بزرگ آنها برای تجزیه و تحلیل مجدد 10 PB از داده های اکتشافی تاریخی مشتری استفاده شده اند تا ارزش جدیدی بدست آورند و از تصمیم گیری استخراج پشتیبانی کنند ، بنابراین ارزش اضافی عظیمی را به این زمینه وارد می کنند.

هواوی طیف گسترده ای از صنایع را با شبکه 5G توانمند می کند. در صنعت نفت و گاز ، فن آوری های 5G در حال تغییر کارایی جمع آوری داده های لرزه ای هستند. هواوی ویژگی های شبکه 5G را به کار گرفته است ، از جمله پهنای باند ، اتصال گسترده و تأخیر کم ، برای دستیابی به بازگشت داده های لرزه ای با سرعت بالا ، کاهش بار کابل کشی دستی و بهبود قابل توجهی در بازده جمع آوری. داده های لرزه ای.

علاوه بر این ، شبکه های 5G هواوی قبلاً در میادین و ایستگاه های نفتی برای اهداف بازرسی از روبات و هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده می شوند.

مطلب مرتبط  دانلود قسمت 29 سریال دل با لینک مستقیم

علاوه بر این ، پلت فرم دیجیتال Huawei Horizon به مشتریان صنعت کمک می کند تا سیستم های خدمات سیلوی میراث را تجزیه کنند و به سرعت برنامه های خدمات ریز قالب را باز کنند تا نیازهای پیچیده و متغیر صنعت را برآورده سازند. به عنوان مثال ، هوآوی یک شرکت تجاری برای SONATRACH ، یک شرکت دولتی نفتی در الجزایر مستقر کرد. این راه حل ابر چندین مرکز داده را مدیریت و هماهنگ می کند ، سیلوهای منبع را از بین می برد و به طور کلی کارایی کلی عملیات را بهبود می بخشد.

هواوی به عنوان ارائه دهنده بین المللی راه حل های ارتباطی و فناوری اطلاعات ، متعهد است كه قلمرو دیجیتال را برای همه شركت های بخش نفت و گاز به ارمغان آورد. در طول اجلاس مجازی نفت و گاز هوآوی 2020 ، وانگ هائومدیر ارشد فناوری گروه توسعه نفت و گاز تجارت شرکت Huawei گفت: هواوی از فناوری های محاسبات و ارتباطات به عنوان موتور جدیدی استفاده می کند تا حتی در نزدیکترین زمانها با مشتریان صنعت همکاری کند. در حقیقت ، هواوی پیش از این با 19 از 30 شرکت برتر نفت و گاز در 45 کشور و مناطق کره زمین همکاری می کند و به آنها در تکمیل تحول دیجیتال کمک می کند. پس از آن ، مزایای بیشتری برای اکتشاف و تولید ، امنیت بیشتر در فرآیند پالایش و ارزش بیشتر برای مشتقات خواهد داشت.

این فناوری های نوین محاسبات و ارتباطات (AI ، ابر ، محاسبات محیطی و 5G) صنعت نفت و گاز را دوباره تعریف می کنند. همانطور که نتیجه گرفت دیوید سان افکار وی در جریان اجلاس سران مجازی نفت و گاز هوآوی 2020: “طبق آخرین بررسی IDC ، کاربران صنعتی چین هوآوی را به عنوان یک رهبر در تحول دیجیتال درک می کنند و رتبه آن را شماره یک می دانند. در آینده امیدواریم که به اشتراک بگذارید قابلیت ها و تجارب دگرگونی دیجیتال هواوی در صنعت نفت و گاز در چین با مشتریان بین المللی و بنابراین به موفقیت بی سابقه ای در تجارت کمک می کنیم. “

اطلاعات بیشتر در https://e.huawei.com/topic/oil-gas-virtual-summit-2020/fa/

منبع هواوی

لینک های مربوطه

www.huawei.com/cn

منبع هواوی

پاسخی بگذارید