ابر ، هوش مصنوعی و فناوری 5G در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز هستند. هواوی منجر به تحول هوشمندانه این بخش در آمریکای لاتین – español انگلیسی

ابر ، هوش مصنوعی و فناوری 5G در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز هستند. هواوی منجر به تحول هوشمندانه این بخش در آمریکای لاتین – español انگلیسی

شنژن ، چین، 15 ژوئیه 2020 / PRNewswire / – اجلاس مجازی نفت و گاز Huawei 2020 ، اختصاص به تجزیه و تحلیل “تحول داده ها در بشکه” ، امروز و با موفقیت بسیار بزرگ برگزار شد. در این اجلاس ، مشتریان بین المللی ، شرکای صنعت و رهبران افکار از جمله نمایندگان شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) ، شلومبرگر SIS و مدیر ارشد اطلاعات قبلی غول فرانسوی TOTAL گرد هم آمده اند تا تجربیات خود را در کمک به اشتراک بگذارند. شرکتهای نفت و گاز وظیفه دارند ضمن کاهش هزینه ها و تولید ارزش افزوده از طریق تبدیل دیجیتال ، سود خود را افزایش دهند. همچنین پیشنهادات کلیدی مورد بررسی قرار گرفت تا صنعت بتواند در این زمان خاص بر چالش ها غلبه کند و با نرمال جدید بیماری همه گیر و پس از همه گیری سازگار شود.

صنعت نفت و گاز با اوقات دشواری روبرو است: هواوی برای کمک به موقعیت خوبی قرار دارد

در نیمه اول سال 2020 ، به دلیل انقباض اقتصاد جهانی در میان گسترش COVID-19 ، قیمت های بین المللی نفت به 30 دلار در هر بشکه کاهش یافت. در ماه مه ، در یک رویداد بی سابقه ، قیمت های آتی نفت خام به نقل از وست تگزاس واسطه (WTI) حتی ارقام منفی را نشان داد. بدون شک صنعت نفت و گاز وارد دوره ای بسیار دشوار شده و در بیش از یک قرن دستخوش تغییرات اساسی و بی نظیر است.

هواوی تلاش کرده است تا مشتریان صنعت نفت و گاز را در برطرف کردن چالش های فعلی کمک کند. دیوید سانمعاون رئیس شرکت هوآوی و مدیر دپارتمان شرکتهای بین المللی انرژی ، خاطرنشان کرد: هوآوی در یک دهه گذشته با مشتریان در این بخش همکاری داشته و با هم مشاهده کرده اند که چگونه قیمت نفت به 120 دلار در هر بشکه رسید ، بلکه آنها دیده اند که آنها به 30 دلار در هر بشکه کاهش می یابند. در تمام این مدت ، نقش هواوی تغییر کرده است و به لطف پشتیبانی و کمک شرکت های نفت و گاز ، به افق های جدیدی رسیده است. هواوی از تبدیل شدن صرفاً توزیع سوئیچ ها ، روترها و دستگاه های شبکه به یک شریک جامع و اختصاص داده شده به ارائه راه حل های تبدیل دیجیتال از شرکا و مشتریان رفته است تا کاربرد فناوری را در کنار هم ارتقا بخشد. 5G ، هوش مصنوعی (AI) و اطلاعات بزرگ در صنعت نفت و گاز علاوه بر این ، این شرکت همچنان به کشف فن آوری ها و برنامه های جدید ادامه می دهد تا زمانی که راه حل هایی برای چالش های فعلی پیدا کند.

مطلب مرتبط  پلاستیک ها درجه جدیدی از DURANEX (R) PBT را با مقاومت بهبود یافته در برابر هیدرولیز و شوک حرارتی معرفی می کنند

در واقع ، با استفاده از محاسبات الاستیک ، تجزیه و تحلیل اطلاعات بزرگ، هواوی و مراکز داده ابری ، هواوی در حال حاضر به مشتریان خود در صنعت نفت و گاز در دستیابی به تحول دیجیتال ، ترغیب ساخت و ساز میدان هوشمند نفت و افزایش ذخایر نفت و گاز کمک کرده است.

هوآوی با همکاری شرکای خود ، یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی را برای یک مشتری در صنعت طراحی و ایجاد کرد تا هدف آن آموزش آموزش هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل اطلاعات بزرگ. به نوبه خود ، این به افزایش ذخایر نفت و گاز و همچنین تولید کمک کرده است. بدون شک راه حل هایی در سناریوهای مختلف از جمله تشخیص عدم موفقیت در پمپاژ مصنوعی ، ثبت چاه ها و شناسایی مخازن و همچنین شناسایی امواج لرزه ای از اولین ورود ، استخراج مقدار قابل توجهی از قبلاً هدر رفته یا “بی فایده” تلقی می شود.

به گفته دکتر محمد آكوم از ADNOC ، در مواقع تغییر برای صنایع در سراسر جهان ، ADNOC همچنان در صدر نوآوری و فناوری های پیشرفته یكپارچه در زنجیره ارزش خود قرار دارد تا بهینه سازی كارآیی ، رانندگی سودآوری و ایجاد انعطاف پذیری.

فناوری های جدید اطلاعات و ارتباطات در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز است: هواوی تجربیات زیادی را ارائه می دهد

امروز 150 سال پس از اولین استخراج موفقیت آمیز نفت از یک چاه حفر شده ، تمام منابع نفتی زیرزمینی تخلیه می شود. شرکت های نفتی ، از ضرورت ، می توانند مزارع آب های عمیق ، مناطق قبل از نمک و مناطق غیر متعارف را بررسی کنند.

داکینگ با 60 سال تلاش ، بزرگترین میدان نفتی در جهان است چین، واقع در هیلونگجیانگ، شمالی ترین استان کشور ، از نظر تعویض مخزن ، فشار برای حفظ تولید پایدار ، کاهش هزینه ها و بهبود بهره وری ، با چالش های بسیاری روبرو شده است.

مطلب مرتبط  برنامه همکاران همگام Oasis برنامه فراخوان کنفرانس سه ماهه اول 2020 برای 18 مه سال 2020

در چارچوب اجلاس مجازی نفت و گاز هوآوی 2020 ، ژانگ تیگنگ ، معاون سابق مهندسی پژوهشگاه تحقیق و تفحص و توسعه زمینه داکینگوی توضیح داد: فناوری های اکتشاف لرزه ای برای شناسایی میادین نفتی و گازی روش برتر برای اکثر شرکتهای نفتی بوده است. وی گفت ، افزایش اکتشافات لرزه ای همراه با کاهش حفاری چاه ، به اقدامی است که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، دقت بالا و پردازش گسترده داده ها چالش های خاص خود را برای اکتشافات لرزه ای و اکتشاف و توسعه مخزن ایجاد کرده است. با گسترش یک منطقه اکتشافی لرزه ای منفرد که هم اکنون بیش از 2،000 کیلومتر مربع را در بر می گیرد ، حجم داده های لرزه ای جمع آوری شده با استفاده از باند پهن ، پهنای باند و فناوری چگالی بالا از 1 سل در هر کیلومتر مربع فراتر می رود.

برای کمک به زمینه داکینگ هواوی برای رسیدگی به این مسائل ابری را اختصاص داده است که به اکتشاف نفت و گاز اختصاص دارد. این مرکز داده های ابری هشت برابر پتانسیل محاسبات را بهبود می بخشد و به طور مشابه پردازش داده های لرزه ای پیش از انباشت پنج بار ، از 400 کیلومتر مربع به 2000 کیلومتر مربع را مطابق با شرایط منطقه کار بهبود داده است. . علاوه بر این ، قابلیت های هوش مصنوعی و اطلاعات بزرگ آنها برای تجزیه و تحلیل مجدد 10 PB از داده های اکتشافی تاریخی مشتری استفاده شده اند تا ارزش جدیدی بدست آورند و از تصمیم گیری استخراج پشتیبانی کنند ، بنابراین ارزش اضافی عظیمی را به این زمینه وارد می کنند.

هواوی طیف گسترده ای از صنایع را با شبکه 5G توانمند می کند. در صنعت نفت و گاز ، فن آوری های 5G در حال تغییر کارایی جمع آوری داده های لرزه ای هستند. هواوی ویژگی های شبکه 5G را به کار گرفته است ، از جمله پهنای باند ، اتصال گسترده و تأخیر کم ، برای دستیابی به بازگشت داده های لرزه ای با سرعت بالا ، کاهش بار کابل کشی دستی و بهبود قابل توجهی در بازده جمع آوری. داده های لرزه ای.

علاوه بر این ، شبکه های 5G هواوی قبلاً در میادین و ایستگاه های نفتی برای اهداف بازرسی از روبات و هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده می شوند.

مطلب مرتبط  IKO اروپا در گفتگوهای اختصاصی در مورد تصرف تجارت غشای ضد آب از AXTER

علاوه بر این ، پلت فرم دیجیتال Huawei Horizon به مشتریان صنعت کمک می کند تا سیستم های خدمات سیلوی میراث را تجزیه کنند و به سرعت برنامه های خدمات ریز قالب را باز کنند تا نیازهای پیچیده و متغیر صنعت را برآورده سازند. به عنوان مثال ، هوآوی یک شرکت تجاری برای SONATRACH ، یک شرکت دولتی نفتی در الجزایر مستقر کرد. این راه حل ابر چندین مرکز داده را مدیریت و هماهنگ می کند ، سیلوهای منبع را از بین می برد و به طور کلی کارایی کلی عملیات را بهبود می بخشد.

هواوی به عنوان ارائه دهنده بین المللی راه حل های ارتباطی و فناوری اطلاعات ، متعهد است كه قلمرو دیجیتال را برای همه شركت های بخش نفت و گاز به ارمغان آورد. در طول اجلاس مجازی نفت و گاز هوآوی 2020 ، وانگ هائومدیر ارشد فناوری گروه توسعه نفت و گاز تجارت شرکت Huawei گفت: هواوی از فناوری های محاسبات و ارتباطات به عنوان موتور جدیدی استفاده می کند تا حتی در نزدیکترین زمانها با مشتریان صنعت همکاری کند. در حقیقت ، هواوی پیش از این با 19 از 30 شرکت برتر نفت و گاز در 45 کشور و مناطق کره زمین همکاری می کند و به آنها در تکمیل تحول دیجیتال کمک می کند. پس از آن ، مزایای بیشتری برای اکتشاف و تولید ، امنیت بیشتر در فرآیند پالایش و ارزش بیشتر برای مشتقات خواهد داشت.

این فناوری های نوین محاسبات و ارتباطات (AI ، ابر ، محاسبات محیطی و 5G) صنعت نفت و گاز را دوباره تعریف می کنند. همانطور که نتیجه گرفت دیوید سان افکار وی در جریان اجلاس سران مجازی نفت و گاز هوآوی 2020: “طبق آخرین بررسی IDC ، کاربران صنعتی چین هوآوی را به عنوان یک رهبر در تحول دیجیتال درک می کنند و رتبه آن را شماره یک می دانند. در آینده امیدواریم که به اشتراک بگذارید قابلیت ها و تجارب دگرگونی دیجیتال هواوی در صنعت نفت و گاز در چین با مشتریان بین المللی و بنابراین به موفقیت بی سابقه ای در تجارت کمک می کنیم. “

اطلاعات بیشتر در https://e.huawei.com/topic/oil-gas-virtual-summit-2020/fa/

منبع هواوی

لینک های مربوطه

www.huawei.com/cn

منبع هواوی

پاسخی بگذارید