بازیابی بوگنویل برای همه مردم بوگنویل

بازیابی بوگنویل برای همه مردم بوگنویل

این واقعیت است که عملیات BCL در بوگنویل پیدایش جنگ در بوگنویل بود. رفتار ناشایست و ناخوشایند BCL صدمات جبران ناپذیری عظیم به محیط بوگنویل وارد کرده است ، که با وجود چندین دهه تلاش برای بازسازی محیط زیست ، تا به امروز هیچ تلاشی برای حل آنها نکرده اند. آنها نیز نیازها و رفاه مردم را در نظر نگرفته اند. تنها منتفعان تاکنون مدیران BCL و حرص و آز و بی اعتنایی کامل آنها به بوگنویل و مردم آن بوده اند. در حالی که به نظر می رسد آنها این کار را با دستمزد گزاف و مزایای مداوم شرکت ادامه می دهند ، در حالی که ما مردم در فقر زندگی می کنیم.

ما این عقیده را داریم که به عنوان یک نتیجه مستقیم از رفتار BCL و مدیران آن ، کشور ما به یک کشور جهان سوم سقوط کرده است ، و هیچ امیدی به آینده فرزندان ما نیست.

مطلب مرتبط  رئیس جمهور التروبراس می گوید كه سیستم الكتریكی "الهام بخش از سرگیری" زیرساخت ها در برزیل در پس از همه گیری است

ما هرگز اجازه نخواهیم داد که BCL عملیات استخراج را در سرزمین ما آغاز کند و معتقدیم تا زمانی که BCL به سلطه استبداد خود ادامه می دهد ، با آخرین نبرد در دادگاه عالی ، جنگ هرگز به پایان نخواهد رسید. چه کنایه آمیز است که مدیران BCL از پول ما برای مبارزه با ما استفاده می کنند ؟! یک بار دیگر ، نشانگر عدم نگرانی و احترام آنها نسبت به مردم است.

ما درک می کنیم که الف درخواست توسط رئیس جمهور سابق مومیس به دولت ملی برای انتقال سهام متعلق به حق به ABG و ما مردم. ما مردم پانگونا اکنون تقاضا داریم که دولت ملی 36.4 درصد سهام خود را در BCL که در حال حاضر به بوگنویل و مردمش اعتماد دارد ، به Bougainville Minerals Limited منتقل کند (BML) (که یک شرکت بوگنویل است که در حال حاضر 36.4٪ سهام شرکت BCL را از طرف دولت خودمختار بوگنویل و صاحبان زمین های قانونی پانگونا در اختیار دارد).

مطلب مرتبط  دانلود قسمت 38 سریال دل

با ادامه ضررهای مالی فوق العاده ای که هر سال توسط BCL ایجاد می شود ، احساس می کنیم که انتقال سهام دولت ملی به BML ضروری است ، زیرا معتقدیم که تحت هیئت مدیره و مدیریت فعلی آن ، امکان تولید هرگز وجود ندارد. هر درآمدی در آینده ما مردم بوگنویل باید آینده خود را پس بگیریم.

بسیار ناامیدکننده و دلسردکننده است که یک شرکت مشهور جهانی مانند ریو تینتو تصمیم گرفت راه ساده ای را انتخاب کند ، دستهای خود را بشوید و از مشکلاتی که ایجاد کرده اند دور شود. ریو تینتو خون روی دستشان است ، آنها پول را گرفتند و دویدند. ما از ریو تینتو می خواهیم که نقش آنها را در این ویرانی و ویرانی یک ملت بپذیرد و پاسخگو باشد. وقت آن است که آنها رفتار محترمانه ای داشته باشند و با صاحبان زمین های سنتی واقعی تماس بگیرند. برای جبران. ما از هر فرصتی برای گفتگو با ریو تینتو ، در صورت تمایل ، استقبال می کنیم.

مطلب مرتبط  راهنمای تولید و چشم انداز Crescent Point به روز می شود

ما برای اطمینان از دستیابی به استقلال بوگنویل همیشه به رئیس جمهور و ABG احترام گذاشته و با آنها همکاری خواهیم کرد. و ما می دانیم که استقلال مالی کشور ما تنها از طریق بازگشایی پانگونا حاصل می شود ، فقط پس از انجام یک نقشه برداری اجتماعی صحیح برای تأیید تمام طوایف و صاحبان حق اراضی اطراف منطقه پنگونا.

من متوقف نخواهم شد تا زمانی که توفیق احیای حق تولد خود را بدست آورم و همچنین با بی عدالتی هایی که به مردم و سرزمین ما شده است مقابله کنم.

متشکرم ، و خداوند همیشه با شما باشد و به شما برکت فراوان دهد.

وینسنت بانگی
پانگونگا رئیس و سخنگوی Tangku’urang

منبع Pangunga Tangku’urang

پاسخی بگذارید