دادگاه استیناف هلند به رسمیت شناختن جایزه داوری 543 میلیون دلاری به نفع سرمایه گذاران مولداوی اعطا می کند

دادگاه استیناف هلند به رسمیت شناختن جایزه داوری 543 میلیون دلاری به نفع سرمایه گذاران مولداوی اعطا می کند

نیویورک، 14 ژوئیه سال 2020 / PRNewswire / – دادگاه تجدید نظر آمستردام رای خود را صادر کرد آناتولی استاتی و همکاران v جمهوری قزاقستان، تأیید به رسمیت شناختن در خاک هلندی a 543 میلیون دلار آمریکا جایزه داوری صادر شده توسط استکهلم دیوان داوری نشسته در دسامبر 2013.

قزاقستان چالش های متعددی برای به رسمیت شناختن این جایزه ایجاد کرده استدلال می کند که برخلاف سیاست های عمومی هلند ، از جمله موارد دیگر ، به این دلیل که گفته می شود احزاب استاتی به طور کلاهبرداری به ارزش یک کارخانه LPG در نزدیکی Borankol در غرب هجوم آورده اند. قزاقستانجبران خسارت که بخشی از کلیه خسارات وارده به احزاب Stati تحت این جایزه را تشکیل می دهد.

پس از تقریباً سه سال دادرسی ، دادگاه هلند در حكم تفصیلی و استدلالی كه در 14 ژوئیه سال 2020 صادر كرد ، بطور قطعی و جامع همه را رد كرد قزاقستان اعتراضات به ویژه ، دادگاه دريافت كه طرفهای Stati در مورد ارزيابي كارخانه LPG از دادگاه داوری گمراه نكرده اند و ادعا شده است كه تقلب تأثیری مؤثر بر نتيجه روند داوری اساسی ندارد.

با ذکر این موضوع قزاقستان هرگز هزینه های ساخت و ساز ادعا شده توسط طرفین Stati در طول مراحل داوری ، آمستردام دادگاه تجدید نظر اعلام کرد که هزینه های ساخت و ساز LPG توسط احزاب Stati به طرز کلاهبرداری افزایش نیافته است قزاقستان استدلال در این زمینه با شواهد متخصص خود مغایرت داشت. در همین زمینه ، دیوان دیگر این نکته را خاطرنشان كرد قزاقستان در حال حاضر کنترل کارخانه LPG و واحد عملیاتی آن در زمان رسیدگی به داوری را کنترل می کرد و بنابراین می توانست از وضعیت واقعی امور از جمله با انجام بازرسی از کارخانه در آن زمان بصیرت داشته باشد.

مطلب مرتبط  کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده با صدور قطعی نهایی تأیید کرد که هیچ گونه نقض حق ثبت اختراع سلولهای Hanwha Q توسط گروه REC تأیید نشده است

این تصمیم در پی تصمیم دیگری با همین تصمیم گرفته می شود آمستردام دادگاه تجدید نظر در تاریخ 7 مه 2019 ارائه شد ، به موجب آن کاملاً از پیوست تضمین شده توسط احزاب Stati در سپتامبر 2017 در سهام متعلق به صندوق ثروت مستقل قزاقستان JSC Samruk-Kazyna در شرکت هلندی KMG Kashagan B.V با ارزش اسمی 5.2 میلیارد دلار آمریکاکه از طریق آن جمهوری قزاقستان در کنسرسیوم بین المللی اکتشاف میدان نفتی و گازی مهم کاشان در دریای خزر شرکت می کند.

آناتولی استاتی، مدیرعامل و تنها سهامدار گروه Ascom Group S.A. ، یکی از طلبکاران جوایز ، گفت: “ما از این حکم استقبال می کنیم آمستردام دادگاه تجدید نظر ، که موضع طرفدار داوری دادگاههای هلند را تأیید می کند و نشان دهنده یک پیروزی کامل و طاقت فرسا برای طلبکاران جوایز است. این داوری همچنین راه را برای سلب مالکیت سهام های پیوست شده در KMG Kashagan B.V هموار می کند. در ضمن ، طلبکاران جوایز با تلاش خود برای جمع آوری هر وجه وجه و مبلغی که به موجب آن اهدا می شود و هزینه های حقوقی مرتبط با آن در کلیه حوزه های قضایی موجود بی وقفه ادامه خواهد یافت.

مطلب مرتبط  هایكرافت استنتون را به عنوان معاون اجرایی و مدیر ارشد مالی منصوب می كند

علاوه بر ضمیمه سهام کاشاگان ، احزاب استاتی با موفقیت و تضمین کننده منافع سایر اقلام ملک دولتی قزاقستان در سوئد، لوکزامبورگ و بلژیک، با ارزش کل ترکیبی از همه پیوست در سراسر جهان 6.25 میلیارد دلار آمریکا.

رأی دادگاه هلند آخرین پیشرفت در نبرد طولانی مدت احزاب استاتی برای اجرای این جایزه است قزاقستان نقض مفاد حمایت از سرمایه گذار معاهده منشور انرژی. که در دسامبر 2013، آ سوئد دادگاه داوری مستقر این موضوع را یافت قزاقستان با عدم عمل به سرمایه گذاری احزاب Stati در ، قوانین بین المللی را نقض کرده بود قزاقستان منصفانه و عادلانه ، و احزاب Stati بیش از 500 میلیون دلار آمریکا در خسارت ، هزینه های قانونی و بهره. از آن زمان این جایزه توسط دو رأی دادگستری سوئد ، از جمله دیوان عالی سوئد ، کاملاً تأیید شده است.

این ادعاها در اصل ناشی از آن نبود قزاقستان توقیف عملیات نفتی احزاب Stati در سال 2010. احزاب Stati در سال 1999 دو شرکت را به دست آوردند که دارای مجوز بیکار در زمینه های Borankol و Tolkyn در قزاقستان. آنها بیش از سرمایه گذاری کردند 1 میلیارد دلار آمریکا طی یک دهه بعد ، شرکت ها را به مشاغل اکتشاف و تولید موفق تبدیل کنید. در اواخر سال 2008 ، این مشاغل سودآور بودند و درآمد قابل توجهی برای کشور قزاقستان به همراه داشت. درست همانطور که احزاب استاتی انتظار داشتند که سود سهام خود را دریافت کنند ، بیش از نیمی از آژانس های دولتی چندین بازرسی سنگین و ممیزی از مشاغل شرکت ها انجام دادند که منجر به اتهامات دروغین نسبت به رفتار غیرقانونی به طرف احزاب استاتی و شرکت های قزاق آنها از جمله جنایی شد. پیگرد قانونی مدیران کل آنها در مورد ادعاهای دروغین. قزاقستان اقدامات عنوان احزاب استاتی را به سرمایه گذاری های خود معترض ساخت ، آنها را به صدها میلیون دلار در ارزیابی های مالیاتی غیرمجاز و مجازات های کیفری تحمیل کرد و در نهایت منجر به توقیف و ملی شدن سرمایه گذاری های آنها توسط مقامات قزاق در ژوئیه 2010.

تماس با رسانه
کیمبرلی مک لئود
(917) 587-0069
[email protected]

کریس وینز
(908) 309-3959
[email protected]

SOURCE Ascom Group S.A.

مطلب مرتبط  Venture Global از ورود اولین تجهیزات روانکاری در واحد صادرات کالکاسیو پاس LNG خبر داد

پاسخی بگذارید