دولت زامبیا به زیرساخت های نامناسب قدرت CEC حرکت می کند

دولت زامبیا به زیرساخت های نامناسب قدرت CEC حرکت می کند

لوسا ، زامبیا، 3 ژوئن سال 2020 / PRNewswire / – شرکت انرژی Copperbelt Plc (CEC) از ابزار قانونی شماره 57 سال 2020 (SI 57) صادر شده توسط وزیر نیرو ، محترم آگاه شده است ماتئو نهجوتمام خطوط توزیع و انتقال CEC را به عنوان حامل مشترک اعلام کرد.

این اعلامیه چند ساعت قبل از انقضاء توافق نامه تأمین انرژی CEC (PSA) با معادن مس Konkola Plc (KCM) انجام شد ، که از نیمه شب به بعد عملی شد. 31 مه 2020 و در زمینه وسیع تر مذاکرات شکست خورده برای تمدید توافق نامه فله (BSA) بین CEC و ZESCO ، که به پایان رسید 31 مارس 2020. KCM و ZESCO ، هم اکنون ، به طور موثری توسط دولت جمهوری کنترل می شوند زامبیا (GRZ)

CEC یادداشت های مهم زیر را که منجر به صدور GRZ SI 57 می شود ، یادداشت می کند:

  1. 8 مه 2020 – CEC اقدامات برای بازپرداخت بدهی از KCM ، که اکنون تقریباً افزایش یافته است ، انجام می دهد 1444 میلیون دلار
  2. 13 مه 2020 – KCM مدیون بدهکاری خود به CEC است
  3. 26 مه 2020 – ZESCO با استفاده از شبکه انتقال CEC برای تأمین برق مشتری جدید ناشناس خود در Copperbelt و درخواست جلسه در هفته اول ژوئن سال 2020
  4. 28 مه 2020 – CEC درخواست ZESCO را تأیید کرد و اظهار داشت که آماده است تا زمانی که مشتری درگیر توافقنامه معتبری با CEC نباشد و پول CEC را بدهکار نباشد ، مذاکرات را شروع کند.
  5. 28 مه 2020 – وزیر نیرو به CEC می نویسد كه از شركت می خواهد تا برای تأمین انرژی KCM به ZESCO راه یابد
  6. 29 مه 2020 – GRZ از طریق وزیر نیرو SI 57 را اعلام می کند که زیرساخت های CEC مشترک حمل و نقل را اعلام می کند
  7. 31 مه 2020 – ERB CEC را برای تعیین تعرفه چرخ معادل حدود 30٪ تعرفه فعلی شبکه CEC (تعرفه فعلی که برای استفاده از شبکه CEC شارژ می شود) می نویسد.
مطلب مرتبط  Hydro-Québec یکی از قدرتمندترین الکترولیزرهای جهان برای تولید هیدروژن سبز خواهد ساخت

از رویدادهای فوق ، CEC معتقد است که GRZ برای تمام اهداف و مقاصد اقداماتی انجام داده است سلب مالکیت از زیرساخت های CEC و CEC اکنون در آستانه عدم پیش فرض برای تمام وام های خود وام گرفته شده از وام دهندگان بین المللی است. اقدامات GRZ تأثیر کاملی در از بین بردن حقوق تجاری و دارایی CEC دارد و کاملاً مانع از تصمیم گیری در مورد تجارت سودمند از جمله اجرای حقوق قانونی و تجاری این شرکت به نفع تجارت می شود.

مطلب مرتبط  Borr Drilling Limited نتایج اولیه را برای سه ماهه دوم سال 2020 اعلام کرد

CEC از این فرصت استفاده می کند تا از سرمایه گذاران خود در مورد این اقدامات از GRZ که به سلامتی تجارت و توانایی ادامه آن به عنوان یک نگرانی مداوم بسیار مضر است ، مشاوره دهد. به سرمایه گذاران اطلاع داده می شود كه CEC در این زمان با امید به دستیابی به یک نتیجه دوستانه و عادلانه با هدف بازیابی حقوق تجاری و دارایی شرکت ، با GRZ گفتگو می کند. CEC تمام سرمایه گذاران خود را به طور کامل به روز می کند.

مطلب مرتبط  شرکت انرژی اورانیوم گزارش کارگروه سوخت هسته ای را تحسین می کند

برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید:
Chama S. Nsabika
مدیر ارشد ارتباطات شرکت
+260 212 244914
+260 966 792922
[email protected]
https://cecinvestor.com/

SOURCE Copperbelt شرکت انرژی PLC

لینک های مربوطه

https://cecinvestor.com/

پاسخی بگذارید