مواد جامد جدید کاربرد گسترده ای از گازهای پزشکی را فعال می کنند

مواد جامد جدید کاربرد گسترده ای از گازهای پزشکی را فعال می کنند

TSUKUBA ، ژاپن، 24 آگوست 2020 / PRNewswire / – سولفید هیدروژن (H2S) و اکسید نیتریک (NO) گازهایی هستند که فعالیت های زیستی مفیدی دارند ، مانند ضد اکسیداسیون ، ضد التهاب و گشاد شدن عروق. H2S یک عنصر در چشمه های آب گرم است و از مدتها قبل تأثیرات مثبتی بر روی پوست و سیستم قلبی عروقی دارد. NO ، یک وازودیلاتور ریوی انتخابی و با عملکرد سریع ، در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان برای معالجه تنفس شدید تنفسی ، از جمله به اصطلاح “سندرم آبی-آبی” ناشی از فشار خون بالا ریوی استفاده می شود. بعلاوه ، درمان NO استنشاق شده در حال حاضر تحت آزمایشات بالینی برای عفونت COVID-19 قرار دارد.

مطلب مرتبط  فناوری تست سطح در سراسر کشور از طریق شبکه حق رای دادن Bactronix

(تصویر:
https://kyodonewsprwire.jp/prwfile/release/M105739/202008183232/_prw_PI1fl_sHlRPLGJ.jpg)

با این حال ، کاربرد این گازها محدود است زیرا در غلظت های بالا سمی هستند و به سیلندرهای بنزین فشار زیاد نیاز دارند. به عنوان مثال ، استنشاق NO یک روش درمانی پیشرفته است که به تجهیزات پزشکی گران قیمت نیاز دارد و یک اپراتور آموزش دیده برای کنترل و نظارت بر خلوص و دوز NO.

برای رسیدگی به این موضوعات ، یک تیم تحقیقاتی WPI-MANA ​​از شینسوکه ایشیهارا و نوبو ایی مواد جامد را تولید کرده است که هنگام تماس با CO2 در هوا مقادیر کمی از H2S و NO را آزاد می کند. این مواد بر پایه هیدروکسید دو لایه (LDH) ، یک ماده معدنی رس ، که شامل آنیون های منبع گاز (HS- یا NO2-) استوار است. مواد آنیونها را با CO2 تبادل کرده و H2S و NO را آزاد می کنند.

مطلب مرتبط  بانک مرکزی آمریکا انرژی دوک را گسترش می دهد تا تعهد انرژی تجدید پذیر را گسترش دهد

غلظت و مدت زمان انتشار گاز با تنظیم عوامل مختلفی از جمله ترکیب مواد ، انتشار مولکول های گاز و آنیون ها و تعادل شیمیایی قابل کنترل است.

مواد کم هزینه و ایمن برای استفاده از این تیم می توانند برای ایجاد یک سیستم پزشکی یکبار مصرف برای انتشار کنترل شده گازهای فعال زیستی در هوای محیط مورد استفاده قرار گیرند. در حقیقت ، این تیم با ایجاد یک دستگاه تنفس کننده قابل حمل ، و با دست (و بنابراین بدون باتری) توان عملیاتی بالقوه سیستم جدید انتشار گاز را نشان داد که می تواند مقادیر مفید درمانی NO را در هوای استنشاق شده تأمین کند.

مطلب مرتبط  گری آزبورن به عنوان مدیر توسعه تجارت Permian Basin در SPOC عضویت دارد

این کار نشان می دهد که LDH یک ماده جذاب برای انتشار گاز است و سیستم هدایت CO2 برای گسترش فرصت های استفاده از گازهای کاربردی در انواع کاربردها بسیار مفید است.

این تحقیق توسط شینسوکه ایشیهارا (محقق اصلی ، گروه مولکول های مرزی ، WPI-MANA ​​، NIMS) و نوبو ایی (محقق ویژه ، گروه شیمی شیمی نرم ، WPI-MANA ​​، NIMS).

ارتباطات طبیعت ، 23 ژانویه سال 2020:
https://doi.org/10.1038/s41467-019-14270-3

SOURCE مرکز بین المللی Nanoarchitectonics مواد (WPI-MANA) ، موسسه ملی علوم مواد (NIMS)

پاسخی بگذارید