ناسا ماشین های بصری را برای دانلود در اندازه گیری آب در ماه انتخاب می کند

ناسا ماشین های بصری را برای دانلود در اندازه گیری آب در ماه انتخاب می کند

واشنگتن، 16 اکتبر 2020 / PRNewswire / – ناسا جایزه ماشین های بصری از هوستون تقریباً 47 میلیون دلار برای ارائه یک تمرین همراه با طیف سنج جرمی توسط ماه دسامبر 2022 تحت ابتکار خدمات بار حمل و نقل قمری آژانس. تحویل آزمایش استخراج یخ منابع قطبی معروف به PRIME-1 به ناسا در جستجوی یخ در قطب جنوب ماه کمک می کند و برای اولین بار یخ را از زیر سطح برداشت می کند.

توماس زوربوچن ، مدیر دستیار علوم ناسا گفت: “ما همچنان به سرعت فروشندگان را از بین مجموعه فروشندگان CLPS خود انتخاب می كنیم تا محموله ها را در سطح ماه فرود بیاوریم ، كه نمونه كار ما برای ادغام نبوغ صنعت تجاری در تلاش های ما در ماه است.” “اطلاعاتی که ما از طریق PRIME-1 و سایر ابزارهای علمی و نمایش های فناوری که به سطح ماه ارسال می کنیم ، به دست خواهیم آورد ، مأموریت های آرتمیس را با فضانوردان به ما اطلاع می دهد و به ما کمک می کند درک بهتری داشته باشیم که چگونه می توان حضور پایدار ماه را ایجاد کرد.”

مطلب مرتبط  سیستم های CO2 Transcritical اندازه بازار تا سال 2027 110،43 میلیارد دلار ارزش دارد: Grand View Research، Inc.

PRIME-1 روی ماه فرود می آید و تا 3 فوت (تقریباً 1 متر) زیر سطح تمرین می کند. با یك طیف سنج جرمی اندازه گیری خواهد شد كه یخ موجود در نمونه در اثر تصعید از دست می رود زیرا یك یك ماده جامد به بخار در خلا محیط قمری تبدیل می شود. نسخه های تمرین PRIME-1 و طیف سنج جرمی مشاهده عملیات ماه یا MSolo نیز پرواز خواهند کرد معتبر، یک روبات متحرک که در سال 2023 به دنبال یخ در قطب جنوب قمری نیز خواهد بود. ناسا اولین زن و مرد بعدی را در قطب جنوب ماه سال آینده به زمین می اندازد.

مطلب مرتبط  با توجه به افزایش آگاهی در خصوص حفظ آب ، اندازه بازار سیستم های آبیاری میکرو تا سال 2025 به 41.23 میلیارد دلار برسد

وی گفت: “PRIME-1 به ما درک چشمگیری از منابع موجود در ماه و نحوه استخراج آنها می دهد.” جیم رویتر، مدیر همیار اداره ماموریت فناوری فضایی ناسا (STMD) در واشنگتن. “ارسال این محموله به ماه یک نمونه عالی از اجتماعات علمی و فناوری ما است که با شرکای تجاری ما برای توسعه فناوری های دستیابی به موفقیت در جهت تحقق بخشیدن به اهداف مختلف در سطح ماه قدم می گذارند.”

برنامه توسعه تغییر بازی STMD PRIME-1 را تأمین می کند. رباتیک زنبور عسل از پاسادنا ، کالیفرنیا، در حال توسعه تمرین استخراج یخ است. ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا، با مشارکت INFICON از سیراکیوز ، نیویورک، در حال توسعه طیف سنج جرمی است.

داده های PRIME-1 به دانشمندان در درک منابع موجود در ماه کمک می کند. PRIME-1 به جستجوی آب ناسا در قطب های ماه کمک می کند و از برنامه های آژانس برای ایجاد حضور پایدار انسان در ماه تا پایان دهه پشتیبانی می کند. استفاده زودهنگام PRIME-1 از مته و MSolo به افزایش احتمال عملکرد قابل اطمینان آن محموله ها در بستر موبایل VIPER در سال بعد کمک می کند.

مطلب مرتبط  Ballard در 29 سپتامبر میزبان "روز سرمایه گذار و تحلیلگر 2020" مجازی است

از طریق ابتکار CLPS ، ناسا از شرکای تجاری خود استفاده می کند تا با انجام اولین پروازهایی که برای سال آینده انجام می شود ، سریع ابزارهای علمی و فناوری را بر روی ماه فرود آورند. بخش کلیدی ناسا آرتمیس برنامه ، پروازهای CLPS مجموعه فعالیتهای ماه رباتیک را قبل از بازگشت انسان به ماه و همچنین در طول این دهه پشتیبانی می کند.

برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید:

http://www.nasa.gov/clps

منبع: ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov

پاسخی بگذارید