نتایج موجود در محیط بازار چالش برانگیز

نتایج موجود در محیط بازار چالش برانگیز

STOCKHOLM، 8 مه 2020 / PRNewswire / – نتیجه الکم برای سه ماهه اول سال 2020 به رغم شرایط دشوار بازار که ناشی از کووید 19 بود ، خوب نگه داشته شد. نتیجه منعکس کننده موقعیتهای قدرتمند بازار و وضعیت مالی خوب الکم است. عملیات الکم در آسیا تحت تأثیر Covid-19 قرار گرفت ، اما به استثنای اختلالات مخصوصاً در چین، عملیات الکم عمدتاً عادی بوده است.

کل درآمد عملیاتی برای سه ماهه اول سال 2020 بود 5،798 میلیون NOK، که مطابق با سه ماهه مشابه سال گذشته بود. EBITDA بالغ بر 590 میلیون NOK در سه ماهه ، در مقایسه با 852 میلیون NOK در سه ماهه اول سال 2019 ، اما از بهبود یافته است 517 میلیون NOK در سه ماهه قبلی درآمد هر سهم (EPS) بود NOK 0.43 در سه ماهه مدیریت و هیات مدیره سود سهام سود سال 2019 را با دقت در نظر گرفته اند و تصمیم گرفته اند سود سهام پیشنهادی را حفظ كنند 0.60 NOK در هر سهم

“الکم با وجود برخی از اختلالات ناشی از محدودیت های Covid-19 و یک فضای بازار چالش برانگیز ، در سه ماهه اول سال 2020 عملکرد و نتایج مالی پایدار را در سه ماهه اول سال قبل حفظ کرده است. من از این که سازمان جهانی ما چگونه چرخ ها را در حال چرخش نگه می دارد ، تحت تأثیر قرار گرفتم. سلامتی و ایمنی را در اولویت قرار دهیم. همانطور که برای حفظ و حراست از مشاغل خود تلاش می کنیم ، ما همچنان به پیشرفت مواضع رقابتی الکم برای آینده ادامه می دهیم ، همانطور که با بسته شدن کسب Polysil نشان داده شده است. این مطابق با استراتژی ما برای تخصص دراز مدت است. ” می گوید مایکل کونیگمدیر عامل شرکت الکم.

مطلب مرتبط  فرم 20-F Braskem 2019 ساخته شد

با بیش از 3000 کارمند و عملیات گسترده در چین، الکم زودتر در معرض Covid-19 قرار گرفت. اولین مورد تأیید شده در سال 2007 بود نروژ و منجر به تعطیلی موقت دفتر مرکزی در 6 مارس شد. یک کارگروه شرکتی برای هماهنگی پاسخ Covid-19 در سراسر جهان ایجاد شده است. پس از اختلال در ماه فوریه ، پس از سال نو چینی ، عملیات در چین بیشتر ماه مارس به حالت عادی برگشته بودند. بیرون چین، تولید عمدتاً طبیعی بوده است. Covid-19 تأثیر منفی بر صنایع مختلفی دارد و الکم در جستجوی فرصت های تجاری برای جبران کاهش فروش مشتریان آسیب دیده است.

قیمت های بازار سیلیکون ها در چین به طور عمده در سه ماهه اول پایدار بودند اما در ماه مارس کاهش یافت ، عمدتا به دلیل افزایش موجودی به دلیل بازیابی آهسته برای تولید سیلیکون های پایین دست. قیمت سیلیکون و فروسیلیسون در سه ماهه اول افزایش یافته است ، بیشتر به دلیل پایین آمدن عرضه و نیاز مشتریان به امنیت تحویل ها. بازار محصولات کربن نیز خوب بوده است. در نتیجه ، بخش های سیلیکون مواد و کربن نتایج خود را در مقایسه با سه ماهه اول سال 2019 بهبود بخشیده اند.

مطلب مرتبط  مدیریت باتری های لیتیوم یون پایان عمر ، مطالعه 2020

سیلیکون ها بسیار متنوع هستند و در تعداد زیادی برنامه در بازارهای انتهایی مختلف استفاده می شوند. بازارهای صنعتی مانند خودرو و ساخت و ساز ضعیف بوده ، در حالی که بازارهای مصرفی و محصولات کاربردهای پزشکی شاهد تقاضای پایدار یا افزایش یافته اند. بازارهای ضعیف خودرو و ساخت و ساز نیز تحت تأثیر سیلیکون و فروسلیکن قرار گرفته اند. پیشروی این نشان دهنده عدم اطمینان قابل توجهی است.

الکم در ماه آوریل تملک Polysil را بست و شرکت با تأثیر شرکت Elkem ادغام می شود 1 آوریل 2020. Polysil یک الاستومر سیلیکونی برجسته چینی و تولید کننده مواد رزین است. اکتساب باعث تقویت موقعیت الکم در بخش های منتخب سیلیکون های تخصصی می شود.

در سه ماهه اول الکم برنامه بهبود بهره وری جدید را راه اندازی کرد. هدف این است که تحقق بخشیدن به پیشرفت هزینه های بیشتر از 350 میلیون NOK این برنامه شامل کل گروه است و عمدتا با کاهش هزینه های پرسنل محقق می شود.

سهام گروه به عنوان در 31 مارس 2020 تخمین زده می شود به 13،243 میلیون NOK، که نسبت عدالت به کل دارایی 40٪ داد. بدهی سود خالص بود 6،772 میلیون NOK، که نسبت بدهی بهره خالص به EBITDA 2.8 برابر داد. الکم دارای معادل پول و معادل نقدی بود 4،744 میلیون NOK همان طور که در 31 مارس 2020 و بیشتر از خطوط اعتباری موجود 3500 میلیون NOK. نسبت عدالت و اهرم با تضعیف NOK تأثیر منفی داشته است.

مطلب مرتبط  دانا برای معرفی نتایج مالی سه ماهه دوم سال 2020 ، تماس کنفرانس میزبان و پخش وب در تاریخ 30 ژوئیه شرکت کرده است

چشم انداز با سطح بالایی از عدم اطمینان مشخص می شود. با این حال ، الکم موقعیت جدی در برابر چالش های پیش رو دارد. موقعیتهای ارزان قیمت رقابتی ، پرتفوی متنوع محصولات ، رد پای جغرافیایی و موقعیت مالی قوی.

درباره الکم

Elkem که در سال 1904 تأسیس شد یکی از تامین کنندگان پیشرو در جهان مواد پیشرفته مبتنی بر سیلیکون با کارایی در سراسر زنجیره ارزش از کوارتز تا سیلیکون های ویژه و همچنین موقعیت های جذاب بازار در آلیاژهای خاص فروسیلیسون و مواد کربن است. الكم شركتي با فهرست عمومي در بورس اورسولو (كد توكتور: ELK) است و مقر آن در اسلو. این شرکت با داشتن 29 سایت تولید و شبکه گسترده ای از دفاتر فروش در سراسر جهان بیش از 6،370 کارمند دارد. در سال 2019 الکم درآمد داشته است 22.7 میلیارد NOK. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت www.elkem.com مراجعه کنید

این اطلاعات توسط Cision http://news.cision.com برای شما آورده شده است

https://news.cision.com/elkem/r/results-holding-up-in-challenging-market-en Environment،c3106760

پرونده های زیر برای دانلود در دسترس است:

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:

فرد-جیر لینگستاد، روابط مالی و روابط سرمایه گذار VP
تلفن: +47 976 72 806
پست الکترونیک: [email protected]

فردریک نورمن، روابط عمومی شرکت و روابط عمومی
تلفن: +47 918 66 567
پست الکترونیک: [email protected]

منبع الکم

پاسخی بگذارید