همکاری و نه تقسیم باعث پیشرفت علمی جهانی می شود

همکاری و نه تقسیم باعث پیشرفت علمی جهانی می شود

پکن، 4 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – گزارش روزانه علم و فناوری:

در تاریخ 31 ژوئیه ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ او به خبرنگاران موجود در هواپیمای Air Force One گفت که قصد دارد برنامه محبوب پخش ویدیو TikTok را در ایالات متحده ممنوع کند.

در تلاش برای خفه کردن پیشرفت علمی و فن آوری چین، دولت ترامپ هواوی و تیک توک را مجازات های ناشایسته ای اعمال کرده است. با راه اندازی برنامه به اصطلاح “شبکه پاک” ، شما در واقع یک سد دیجیتال برپا می کنید و اینترنت جهانی را تکه تکه می کنید تا توسعه خودخواهانه را با هزینه کشورهای دیگر دنبال کنید.

در طول تاریخ بشر ، پیشرفت های علم و فناوری همیشه از تلاش های منسجم و هماهنگ پدید آمده است. تمام پیشرفت ها بر اساس دستاوردهای قبلی است و نیاز به همکاری میان رشته ای بین کشورهای مختلف دارد.

مطلب مرتبط  شرکت آب و برق Chesapeake از 75 میلیون دلار برنامه پیشنهاد سهام عدالت در بازار خبر داد

یک قرن پیش ، یک فیزیکدان انگلیسی اظهار داشت که همجوشی هیدروژن و هلیوم می تواند منبع اصلی انرژی ستاره ای باشد. این نظریه حدود 20 سال بعد توسط یک دانشمند آلمانی تأیید شد.

تقریباً در همان زمان ، فیزیکدانانی از نیوزیلند و استرالیا همجوشی دوتریم با هلیوم را انجام داد و زمینه را برای تحقیقات همجوشی امروزی هموار کرد. در همین حال ، بیش از شش دهه پیش ، اولین توکاماک (یک دستگاه حبس مغناطیسی) در اتحاد جماهیر شوروی تولید شد تا با همجوشی هسته ای کنترل شده انرژی تولید کند.

در تاریخ 28 ژوئیه ، ITER (راکتور آزمایشگاهی حرارتی بین المللی) مونتاژ خود را در جنوب فرانسه افتتاح کرد و فاز یک پروژه عظیم را که به دنبال منبع قطعی انرژی است آغاز کرد.

مطلب مرتبط  انجمن گچ به عنوان مرکز اطلاعات فنی محصولات پانل گچ ، 90 سال را جشن می گیرد

پیشرفت حاصل شده در پروژه ITER مربوط به کاوش خستگی ناپذیر دانشمندان از سراسر جهان طی یک قرن گذشته است. همانطور که بیان شد آیزاک نیوتون: “اگر بیشتر می دیدم ، به این دلیل بود که روی شانه های غول ها ایستاده بودم.”

این همکاری بین المللی است که به بشریت اجازه می دهد تا مشکلات اصلی علمی را حل کند. در مجموع 35 کشور ، از جمله چین و ایالات متحده در پروژه ITER مشارکت دارند ، زیرا هیچ کشوری به تنهایی توانایی سرمایه گذاری کلان را ندارد.

به همین ترتیب ، اولین تصویر مستقیم از سیاهچاله سال گذشته به لطف هماهنگی بین رصدخانه های سراسر جهان ثبت شد.

مطلب مرتبط  ابر ، هوش مصنوعی و فناوری 5G در حال تعریف دوباره صنعت نفت و گاز هستند. هواوی منجر به تحول هوشمندانه این بخش در آمریکای لاتین - español انگلیسی

در مواجهه با بحران COVID-19 ، افراد بیشتری به این نتیجه رسیده اند که هیچ کشوری نمی تواند از یک تهدید مشترک مصون باشد.

با این حال ، ایالات متحده داوطلبانه سازمانها را رها کرده و به دنبال هژمونی دیجیتال و فن آوری ، تقسیم بندی کرده است. چنین نگرشهایی پیشرفت علمی جهانی و منافع مشترک بشریت را تهدید می کند.

چالش های جهانی مانند تغییر اقلیم و از دست دادن تنوع زیستی به طور فزاینده ای شدیدتر می شوند. تنها با همکاری نزدیک و پیشرفت های مهم علمی ، جامعه جهانی می تواند از یک بحران بالقوه جدی عبور کند.

منبع علم و فناوری روزانه

منبع علم و فناوری روزانه

پاسخی بگذارید