پیش بینی تقاضای پلاتین با هجوم سرمایه گذاران به سمت فلزات گرانبها افزایش می یابد

پیش بینی تقاضای پلاتین با هجوم سرمایه گذاران به سمت فلزات گرانبها افزایش می یابد

لندن، 8 سپتامبر 2020 / PRNewswire / –

 • تقاضای Q2 2020 با 19 درصد کاهش نسبت به سال گذشته اما عرضه با کاهش 35 درصدی
 • عرضه ضعیف و تقاضای سرمایه گذاری قوی پیش بینی سال 2020 را به کسری 336- برساند
 • از آنجا که قیمت پایین تر از 19 استهفتم مارس 2020، پلاتین عملکرد قابل توجهی نسبت به طلا داشته است
 • اقتصاد هیدروژن پلاتین را به عنوان یک فلز گرانبها با ارزش طولانی مدت ذخیره می کند

در حالی که بیماری همه گیر COVID-19 تأثیر منفی بر اقتصاد جهان در مقیاسی بی نظیر گذاشت ، تقاضای سرمایه گذاری برای پلاتین در Q2 2020 تقویت شد ─ زیرا ترکیبی از افزایش ریسک جهانی و سیاست های پولی و مالی در برابر بحران ، جذابیت فلزات گرانبها از جمله پلاتین را افزایش داد. .

آخرین نسخه از فصلنامه پلاتین از شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین (WPIC) پیش بینی اصلاح شده سال 2020 را گزارش می دهد که بازار پلاتین را به کسری سالانه منتقل می کند

-336 koz در مقایسه با برآورد قبلی مازاد +247 koz. پیش بینی می شود که میزان عرضه کل پلاتین در سال 2020 با 14٪ کاهش (-1159 koz) به 7102 koz و کاهش 15٪ (-910 koz) تولید تصفیه شده و 12٪ (-250 koz) کاهش در بازیافت را نشان می دهد.

پیش بینی می شود که کل تقاضای پلاتین در سال 2020 7،438 کوک باشد ، به دلیل تقاضای کمتری که از هر چهار بخش تقاضا وجود دارد: 111 (-948 کال) نسبت به سال 2019 کمتر: 5 koz) و سرمایه گذاری (-192 koz). پیش بینی می شود تقاضای سرمایه گذاری 1060 کوک باشد ، 15 درصد کمتر از سال 2019 اما 455 کوک بیشتر از پیش بینی شده برای سال است. در واقع انتظار می رود که افزایش ریسک جهانی موجب تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی های سخت شود و پیش بینی تقاضای نوار و سکه با رشد 113 درصدی به 600 دلار برسد.

افزایش علاقه سرمایه گذاران که نوید چشم انداز پلاتین را می دهد ، در زمانی رخ می دهد که جدیدترین WPIC فصلنامه پلاتین جزئیاتی از تأثیر جهانی بر بازار پلاتین در اوج بحران Covid-19 را نشان می دهد ، سه ماهه ای که لحظه ای بی سابقه در تاریخ را نشان می داد.

 • عرضه در سه ماهه دوم سال 2020 با 35 درصد کاهش نسبت به سال گذشته (-748 کوز) به 1408 کسی رسید. سه ماهه دوم اثرات تأمین کامل ناشی از قطع عمده فرآیند ذوب و قفل شدن معادن COVID-19 را در آفریقای جنوبی. در واقع ، مین های آفریقای جنوبی از 26 قفل شدندهفتم تا 30 مارسهفتم آوریل ، و فقط پس از 1 دوباره به طور گسترده بازگشایی شدخیابان ژوئن. بازیافت پلاتین در Q2 2020 نیز به شدت تحت تأثیر اختلالات لجستیکی مربوط به COVID-19 قرار گرفت ، با کاهش 19 درصدی (-100 کیلوگرم).
 • تقاضا در Q2 2020 تنها 19٪ نسبت به سال گذشته (-387 koz) کاهش یافت و به 1599 koz رسید و همچنین تنها 2٪ (-36 koz) در سطح سه ماهه اول کاهش داشت. تقاضای خودروی پلاتین در Q2 2020 48٪ (-360 koz) کاهش یافت زیرا تعطیلات مربوط به COVID-19 تولید خودرو را از اوایل سه ماهه در تمام بازارهای بزرگ محدود کرد چین. تعطیلی کارخانه های مربوط به بیماری همه گیر ، محدودیت های خرده فروشی و احتیاط مصرف کننده 27٪ تقاضای جواهرات را کاهش داد ، در حالی که تمام بخشهای تقاضای صنعتی به جز شیشه منعقد شده است. با این حال ، افزایش خطر جهانی همراه با سیاست های مالی و پولی دولت برای محدود کردن تأثیر اقتصادی جهانی همه گیر ، افزایش تقاضا برای فلزات گرانبها از جمله پلاتین با پلاتین ETF ورودی خالص 122 koz در Q2 در تضاد شدید با خالص خروجی -213 koz در طی سه ماهه اول تقاضای نوار قوی و سکه در سه ماهه دوم نیز ادامه داشت و 133 دلار به دارایی های سرمایه گذاران اضافه شد. علاوه بر این ، ورودی های شدید فلز پلاتین به مخازن NYMEX ، که در ابتدا توسط محدودیت های مربوط به تدارکات مربوط به COVID-19 ایجاد می شود ، تقاضای Q2 را از تغییر در سهام موجود در صرافی های 138 کالایی مشاهده کرد.
مطلب مرتبط  مشارکت برنامه ریزی اتصال به مشرق گزارش کامل در مورد پاسخ فرکانس اتصال متقابل شرقی را تکمیل می کند

در حال تغییر روند تغییر دریا در بحث محیط زیست همچنین ممکن است در تغییر احساس سرمایه گذاران به سمت پلاتین ، تقویت قابل توجه اعتبارات سبز و فلزات گرانبها پلاتین ، نقش داشته باشد. نقش پلاتین در باز کردن قفل اقتصادی هیدروژن به عنوان یک ذخیره ارزش طولانی مدت ، نویدبخش آن است. با تأثیر اقتصادی بودجه کاهش تغییرات آب و هوایی COVID-19 ، انگیزه فزاینده ای از این کشور ایجاد شده است چین، ژاپن، کره جنوبی اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا برای اولویت بندی “اقتصاد هیدروژن” در پیشبرد برنامه های سبز با هزینه موثر. بر 8 جولای 2020، اتحادیه اروپا استراتژی هیدروژن خود را اجرا کرد و نقش مهمی را که هیدروژن در صنعت کربن زدایی ، حمل و نقل ، تولید برق و ساختمان ها بازی می کند برجسته کرد. اروپا. از آنجا که تعداد فزاینده ای از دولت های ملی تشخیص می دهند که استفاده از هیدروژن به عنوان سوخت برای تأمین انرژی اولیه و حمل و نقل یکی از مقرون به صرفه ترین و پایدارترین مسیرها برای آینده آب و هوای بهتر است ، نقش اصلی کاتالیزوری پلاتین برای کمک به تسهیل اقتصاد هیدروژن در حال شناخته شدن است . پلاتین نه تنها کلید تولید هیدروژن سبز است ، بلکه در سلولهای سوختی برای وسایل نقلیه الکتریکی سلول سوختی (FCEV) نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با رشد اقتصاد هیدروژن و بازار FCEV ، تقاضای قابل توجهی برای پلاتین ایجاد می کند.

مطلب مرتبط  آینده صنعت تأمین انرژی DC 2020-2028

علائم بهبودی بخش

همه گیری Covid-19 تأثیر بی سابقه ای بر اقتصاد در سراسر جهان داشته است و هر بخش صنعتی تحت تأثیر قرار گرفته است. با توجه به این ، انتظار می رود اختلال جهانی در عرضه و تقاضای پلاتین در Q2 وجود داشته باشد. که گفت ، فصلنامه پلاتین همچنین بازارها و بخشهای بازار را شناسایی کرده است که تقاضای پلاتین به طور شگفت انگیزی در آنها مقاوم است.

 • جواهرات – برگشت به عقب در ایالات متحده آمریکا: کاهش قفل قفل ها در ماه ژوئن ، با واردات جواهرات پلاتین در ایالات متحده بیش از پنج برابر کالاهای وارد شده در ماه مه ، بهبود چشمگیری ایجاد کرد.
 • خودرو – تجدید قوا در سنگین چین: در طول Q2 2020 ، تقریباً 25٪ از وسایل نقلیه سنگین (وزن ناخالص بالاتر از 6t) تولید شده با سیستم کنترل انتشار مطابق با چین VI مجهز شده اند. در نتیجه ، تقاضای خودرو برای پلاتین در چین برای سه ماهه 62٪ (31 + 1٪) افزایش یافته است و به این ترتیب تا حدودی کاهش در بازارهای دیگر خودرو را جبران می کند.
 • تقویت مواد شیمیایی – بهداشتی و بهداشتی: علیرغم کاهش حجم کل برنامه های شیمیایی ، تقاضای پلاتین برای محصولات سیلیکونی مربوط به COVID-19 که در کاربردهای پزشکی ، بهداشتی ، بهداشتی و مراقبت در منزل استفاده می شود ، زیاد بود.
 • پزشکی: تقویت دارویی در هند و چین: بهبود قابل توجه سیاست مراقبت های بهداشتی در چین، و پوشش بیمه درمانی گسترده تر در هند، افزایش چشمگیری در تولید مواد دارویی فعال (API) در این کشورها داشته اند. در نیمه اول سال 2020 ، هند افزایش قابل توجهی در تقاضای پلاتین در محصولات دارویی نسبت به سال قبل و در سال مشاهده کرد چین، شرکت های دارویی محلی از افزایش فروش API ها بین 10-20٪ خبر دادند.
 • شیشه – کار در خانه از تقاضا پشتیبانی می کند: تقاضای شیشه Q22020 در مقایسه با سال قبل 71 عیار 15 درصد (11++) به 82 كیلو افزایش یافت. برخی از این موارد به دلیل تقاضای صفحه مانیتور و لپ تاپ بود که با افزایش کار در خانه افزایش یافت.
مطلب مرتبط  رهبران هیدروژن سبز جهان متحد می شوند تا در شش سال مقیاس 50 برابر را افزایش دهند

پل ویلسون، مدیرعامل شورای جهانی سرمایه گذاری پلاتین اظهار داشت: “تقاضا و عرضه بازار پلاتین با تأثیر همه گیر سالانه به طور قابل توجهی کاهش یافته است. با این حال ، به دلیل برخی از مسائل عرضه غیر مرتبط با همه گیری ، به علاوه ماهیت تقاضای سرمایه گذاری فیزیکی ، اثرات بالقوه میزان همه گیری موجود در تراز بازار پلاتین بسیار کمتر از حد انتظار منفی است. پیش بینی تراز تقاضای عرضه پلاتین از مازاد به کسری -336 koz امسال رسیده است. تغییرات به زمان و میزان اقدامات قفل بستگی خواهد داشت. بازگشت ، احتمال و پیامد موج دوم عفونت ها ، پیشرفت به سمت واکسن های م effectiveثر و در آخر ، پیامدهای بلند مدت پاسخ سیاست های اقتصادی دولت ها به بیماری همه گیر

“از آنجا که قیمت پلاتین و طلا پایین تر از 19 استهفتم مارس 2020، در 599 دلار/ اونس و 1447 دلاربه ازای هر اونس ، پلاتین عملکرد قابل توجهی از طلا داشته و 55 درصد در برابر افزایش 33 درصدی طلا تا پایان ماه آگوست ، رشد کرده است. در مواقع بحرانی ، این هیچ ناهنجاری نیست. طی دو سال پس از پایین ترین قیمت بحران مالی جهانی در اواخر سال 2008 ، بازدهی هفتگی پلاتین با عملکرد 30 تا 65 درصدی عملکرد طلا را پشت سر گذاشت. با تقاضای سرمایه گذاری و چشم انداز اساسی پلاتین در سال 2020 ، این چشم انداز پلاتین را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. “

سلب مسئولیت

نه شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین و نه Metals Focus از طرف هیچ مقام نظارتی مجاز به مشاوره سرمایه گذاری نیستند. هیچ چیزی در این سند در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری یا پیشنهاد فروش یا توصیه به خرید هرگونه اوراق بهادار یا ابزار مالی تفسیر شود و همیشه باید قبل از سرمایه گذاری به دنبال مشاوره حرفه ای مناسب باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به سایت www.platinuminvestment.com مراجعه فرمایید

SOURCE شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین (WPIC)

لینک های مربوطه

http://www.platinuminvestment.com

پاسخی بگذارید