گزارش IDTechEx در مورد PV ، 5G ، خودرو ، برق الکترونیکی و بسته بندی الکترونیکی

گزارش IDTechEx در مورد PV ، 5G ، خودرو ، برق الکترونیکی و بسته بندی الکترونیکی

تحقیقات IDTechEx برای کمک به شما در این زمینه طراحی شده است. به شما امکان می دهد بازارهای موجود و نوظهور را شناسایی و ارزیابی کنید ، به بینش عمیق در مورد پویایی مشاغل بپردازید ، رقبای اصلی و مشتریان بالقوه را بشناسید ، الزامات برنامه را یاد بگیرید و اندازه بازار و پتانسیل بازار آینده را بشناسید.

شرکت تحقیقاتی بازار جهانی این گزارش را در گزارش “بازارهای جوهرهای رسانا 2020-2030: پیش بینی ها ، فن آوری ها ، بازیکنان” ثبت کرده است که از نظر عمق و وسعت آن بی نظیر است. این است که در بیش از هشت سالهای تحقیق نویسندگان تجربه صنعت دست اول را داشته اند و اطلاعات موجود در این تحقیق بر اساس تحقیقات اولیه گسترده است. در واقع ، بیش از 150 مصاحبه ، 35 کنفرانس و نمایشگاه تجاری ، پروژه های متعدد ، و غیره پایه این تحقیق را تشکیل می دهند. این گزارش برنامه های کاربردی موجود و جدید را در بر می گیرد. تقریباً برای هر برنامه تحت پوشش ، پویایی بازار را توصیف می کند ، درایورها را ارزیابی می کند ، فن آوری های کلیدی را شناسایی می کند ، نمونه های اصلی و محصولات را برجسته می کند ، بازیکنان حیاتی را ذکر می کند ، بازارهای آدرس دهی را بررسی می کند و اندازه و پیش بینی بازار را ارائه می دهد.

در این مقاله ، تحلیلگران IDTechEx به طور خلاصه در مورد برنامه های کاربردی در خودرو ، 5G ، متالیزاسیون کنفورال و فتوولتائیک بحث می کنند. در مقاله های بعدی شرکت تحقیقاتی را پوشش می دهد. الکترونیکی درون قالب ، الکترونیک قابل کشش ، الکترونیک ترکیبی انعطاف پذیر ، لکه های پوستی ، الکترونیک چاپی سه بعدی ، سنسورهای چاپی (پیزوالکتریک ، پیزورزیستوری ، بیوسنسور ، سنسورهای فشار دی الکتریک و غیره) ، RFID ، چاپ PCB و بسیاری دیگر از کاربردهای موجود و در حال ظهور.

5G: IDTechEx سوالات زیادی درباره فرصت جوهر رسانا در 5G دریافت می کند. چندین فرصت جالب در اینجا وجود دارد. اولين فن آوری فيلتر نهفته است ، تكنولوژي هاي فيلتر كنوني براي برآورده كردن نيازها در زير 6GHz 5G نياز به كشش دارند و در mmWave 5G كوتاه خواهند بود. طیف وسیعی از نامزدها در حال ظهور هستند ، مانند میکرواستریپ بر روی PCB یا سرامیک و همچنین فیلترهای چند لایه LTCC. در حالت دوم ، در حالی که دارای یک ردپای کوچک است ، ویژگیهای فیلتر معقول در mmWave را ارائه می دهد ، که برای اجرای mmWave 5G که در آن از شبکه های بزرگ آنتن با فاصله زیاد استفاده می شود ، برای افزایش بهره و فرم پرتو بسیار مهم است. در روزهای آغازین است ، اما اگر تحمل محکم در تولید حجم بالا حاصل شود ، LTCC چند لایه ممکن است نامزد بالقوه جلو باشد. این به فرصتهای قابل توجهی در خمیر تبدیل می شود.

یک فرصت مهم دیگر در خمیرهای اتصال کاملاً حرارتی رسانده شده است ، به عنوان مثال. سینرهای فلزی یا اپوکسی های پر بار. تقویت کننده های قدرت RF GaN (PA) احتمالاً با افزایش فن آوری LDMOS در فرکانس های مورد نیاز حتی در زیر 6GHz 5G افزایش می یابند. این روند تا جایی ادامه خواهد یافت تا جایی که آرایه های آنتن به اندازه کافی بزرگ باشند تا فن آوری های مبتنی بر سی را در خود جای دهند. GaN اغلب با استفاده از لحیم های مبتنی بر طلا ، یعنی AuSn ، وصل می شود ، اما ضمیمه های سینتر متصل می شوند ، یا اپوکسی های پر شده از فلز (به عنوان مثال Ag) می توانند به عالی برسند. با هزینه کمتری نتیجه می گیرد در واقع ، تولید کنندگان پیشرو قبلاً چنین فناوری های جایگزین AnSu را واجد شرایط کرده اند. به این ترتیب ، این یک فرصت رشد است.

مطلب مرتبط  فعالیتهای شیمیایی فشارسنج در ماه آوریل غرق می شود

البته فرصت های بیشتری وجود دارد. به طور خاص ، به حداقل رساندن تلفات انتقال در فرکانس های بالا ، هم به مواد کم ضرر و هم به حداقل رساندن فاصله ها نیاز دارد. برای تحقق بخش دوم ، احتمالاً توابع بیشتری درون یک بسته ادغام می شوند. این امر نیاز به محافظ EMI سازگار و محاسبات درون بسته را افزایش می دهد. رویکردهای اسپری و جوهر افشان برای پاشیدن لکه های پوسته شدن ظاهر می شوند. لطفاً اطلاعات بیشتری در این باره در زیر مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 5G ، لطفاً به “فناوری 5G ، بازار و پیش بینی های 2019-2029” مراجعه کنید. در اینجا ، IDTechEx فن آوری های مختلف فیلتر را برای mmWave توصیف و معیار می کند و نشان می دهد که چرا LTCC به خوبی جای گرفته است. آنها پیش بینی 5G تقسیم شده توسط فرکانس ، بحث و فن آوری های تقویت کننده قدرت را نشان می دهند ، نشان می دهد که چرا و چه موقع GaN رشد می کند. آنها همچنین در مورد روشهای فعلی قالب بستن بحث می كنند و نشان می دهند كه چرا و چگونه ذوب شدن فلز به یك جایگزین مناسب تبدیل می شود. این گزارش شامل یک فصل کامل است که به محافظ EMI تطبیقی ​​و محاسبات درون بسته اختصاص داده شده است.

اتومبیل: بخش خودرو به عنوان بازار هدف مهمی برای تأمین کنندگان جوهر رسانا ظاهر شده است. برنامه های سنتی شامل یخچال های چاپی ، به ویژه در ویندوزهای عقب است. این یک تجارت پخته و قابل توجه بوده است. یک روند اصلی در اینجا اجرای گرمایش فضای شفاف و کارآمد برای از بین بردن خطوط آشکار کننده قابل مشاهده است. در اینجا ، مش فلزی چاپ شده یک نامزد عالی است ، و در حال حاضر روند صلاحیت را پیش می برد. علاوه بر این ، گرمایش شفاف می تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد ، به خصوص در یخ زدایی سنسورهای ادراک که در رانندگی های بسیار خودکار و خودمختار مورد استفاده قرار می گیرند ، به عنوان مثال. دوربین یا لید.

علاوه بر این ، بخاری های صندلی نیز یک بازار قابل توجه با امکان رشد و شکوفایی فراوان است. گرمایش چاپ می تواند بیشتر در داخل وسایل نقلیه گسترش یابد. سنسورهای صندلی شغلی چاپ شده و سایر حسگرهای چاپی نیز فرصتی موجود و دارای پتانسیل بالایی هستند.

وسایل نقلیه الکتریکی و الکترونیک قدرتعلاوه بر این ، ظهور وسایل نقلیه الکتریکی یک فرصت رشد است. چاپگرها در حال تولید بخاری های باتری با مساحت بزرگ هستند تا به تنظیم دمای باتری ، به ویژه در محیط های سرد کمک کنند. نکته مهم ، خمیرهای اتصال دهنده های فلزی در حال حاضر در الکترونیک قدرت EV تجاری شده اند. این روند به سرعت ادامه خواهد یافت زیرا تراکم قدرت بالاتر ، که بخشی از آن با افزایش رو به رشد به نیمه هادی های پهنای باند افزایش یافته است ، دمای عملیاتی را فراتر از قابلیت های بسیاری از لحیم کاری ها سوق می دهد. در واقع ، رقابت در اینجا شدید است ، و بسیاری از مواد فلزات پرکننده فلز برای ارائه فاکتورهای قطره ای در شکل ، زمان پخت پایین ، پمپاژ فشار کمتر ، هدایت حرارتی بالاتر و موارد دیگر نوآوری می کنند. این یک فضای جالب است که با جزئیات بسیار زیاد مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در گزارش

مطلب مرتبط  بینش در صنعت جهانی بالینی تغذیه به سال 2026

البته در وسایل نقلیه فرصت های دیگری نیز وجود دارد. الکترونیک درون قالب (IME) برای توسعه هر دو قسمت داخلی و خارجی استفاده می شود ، اما IDTechEx در مقاله بعدی IME را پوشش می دهد. LTCC (سرامیک با درجه حرارت کم با سرامیک) از دیرباز یک فناوری بورد معمولی بوده است ، به خصوص برای ECU ، کنترل دنده ، کنترلر ABS ، هدایت سیم و غیره. در محافظ EMI باتری.

گزارش IDTechEx ارائه تجزیه و تحلیل کامل از فرصت های موجود و در حال ظهور جوهر رسانا در بخش خودرو است. به طور خاص ، آنالیز جامع و در عین حال مفصلی از فرصتهای ظهور الکترونیکی قدرت در حال ظهور فرصتهای اتصال در وسایل نقلیه برقی را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفاً به www.IDTechEx.com/Iks مراجعه کنید.

بسته بندی الکترونیکی و فلز سازی کنفورماسی: جنبه های مختلفی از این روند وجود دارد. چاپ آئروسل محبوبیت خاصی در تولید آنتن مستقیم تلفن همراه و تولید آن داشت. این بازاری برای نانوذرات تک پراکندگی گشود. ظهور 5G احتمالاً چنین طرح هایی را در معرض خطر قرار خواهد داد. علاوه بر این ، برخی از محصولات به پایان چرخه رسیده اند. به این ترتیب ، سوال اصلی این خواهد بود که آیا ذرات معلق در هوا می توانند برنامه های جدیدی را از آنتن های تلفن همراه پیدا کنند.

محافظ محافظ EMI یک megatrend است که در سال های آینده سرعت بیشتری خواهد یافت. در اینجا ، ما می خواهیم از سطح محافظ تخته کم هزینه اما حجیم محافظ به سطح محافظ بسته بندی بصورت نازک کنفورال استفاده کنیم. این روند دقیقاً جدید نیست و یکی از اولین پذیرنده ها ، پردازنده برنامه در ساعت Apple 2015 بود. بسیاری از مؤلفه های امروزه در تلفن های همراه دارای محافظ EMI محافظ هستند. به طور کلی ، رایج ترین عناصر WiFi ، Bluetooth و سایر ماژول های جلویی RF هستند. پوشش سازه در حافظه های NAND نادر است اما رو به افزایش است.

Sputtering فرآیندهای به خوبی در اینجا است. این از اثبات شده و از سرمایه گذاری غرق CapEx سود می برد. با این وجود ، ممکن است بیشترین واحد در ساعت (UPH) را نداشته باشد با توجه به اینکه برای رسیدن به چسبندگی خوب به ترکیبات قالب گیری اپوکسی ، سرعت لکه دار شدن باید کند شود. این روش از یک ساختار SUS-Cu-SUS استفاده می کند و به همین دلیل در صورتحساب سبک است. در عوض ، این هزینه های ماشین آلات سنگین است زیرا به ابزارهای مختلف لکه دار نیاز خواهد بود.

گزینه های مختلف مبتنی بر جوهر اکنون در حال ظهور هستند. اسپری کردن یکی از گزینه هاست. در اینجا ، روند غیر خلاء است. ترکیب جوهر و مورفولوژی ذرات مهم هستند. ضخامت ها در اینجا 3-6 درجه است ، و یکنواختی ضخامت جانبی و بالا به دست می آید. رویکرد مبتنی بر جوهر جت جدید است. از جوهرهای بدون ذره فعال شده توسط نور استفاده می کند. در اینجا ، گرفتگی نازل وجود نخواهد داشت. تأمین کنندگان پیشنهاد می كنند كه با رسیدن به UHP می توانند محافظ كافی در ضخامت فقط 1-2 درجه داشته باشند 12K در بسته های 10mm2. در هر دو روش ، Capex کم است ، و این فن آوری را برای همه روش های OSAT و IC ها و برنامه های با ارزش کمتر در دسترس قرار داده است. این می تواند در دراز مدت باعث افزایش حجم شود.

مطلب مرتبط  Trilogy Metals برای برگزاری کنفرانس خواستار مطالعه امکان سنجی قطب شمال است

به طور کلی ، رویکردهای مبتنی بر جوهر فقط می توانند بسته را بطور کامل مطابق با هم پوشش دهند و برخی از مناطق را در معرض دید قرار ندهند. علاوه بر این ، جت نیز می تواند برای پر کردن ترانشه های ایجاد شده برای جداسازی قطعات در یک بسته استفاده شود و منجر به جابجایی درون بسته شود. این یک ویژگی مهم است ، به ویژه هنگامی که طرح های آنتن در بسته ، برای 5G مهم است ، در نظر گرفته می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آئروسل و همچنین سطح محافظ کنفورماسی سطح بسته بندی ، لطفاً به گزارش “بازارهای جوهر رسانا 2020-2030: پیش بینی ها ، فن آوری ها ، بازیکنان” مراجعه کنید.

فتوولتائیک: این بزرگترین بازار در سراسر جهان برای خمیر نوع شلیک است. این یک بازار غیرقابل جبران حجم است. در حقیقت ، بازار PV از سال 2014 بیش از دو برابر در اندازه رو به رشد است. در واقع ، پیش بینی می شود تاسیسات جهانی در سال 2019 از 114GW فراتر رود. با این حال ، این یک بازار آسان برای تهیه کنندگان رب یا پودر نیست. در اینجا فشارهای قیمت بسیار زیاد است و مزایای عملکرد موقت و کوتاه مدت است. فقط کسانی که خطوط تولید بزرگ و کاملاً مستقر دارند می توانند شرکت کنند.

فن آوری PV مبتنی بر ویفر غیر سیلیکونی اکنون محدود به سوله های بسیار کوچک در بازار است. با این وجود ، اینها فرصت فروش مهمی را نشان می دهند ، خصوصاً در شکل گیری الکترودها. این فرصت عمدتاً به خطوط نازک و بسیار رسانا که در دماهای پایین درمان می شوند ، گسترش می یابد. چنین الزامات مطابق با آنچه جوهرهای نانوذرات به دنبال ارائه هستند مطابقت دارد.

این گزارش پویایی صنعت PV سیلیکون را پوشش می دهد. این به روندهای تاریخی ، جاری و آینده نگاه می کند. این منحنی های یادگیری صنعت ، تحولات قیمت ، ظرفیت های نصب ، تولیدات پیشرو ، معماری سلول غالب و غیره را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین روند روند فن آوری جوهر رسانا و زنجیره تأمین را بررسی می کند. علاوه بر این ، آن را به بررسی فن آوری های مختلف PV فیلم نازک ، از جمله CIGS و محلول پردازش PV آلی.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزارش های ذکر شده و مشاهده نمونه کارها کامل تحقیقات الکترونیک چاپی موجود از IDTechEx ، به آدرس www.IDTechEx.com/research/PE مراجعه کنید.

برای ارتباط با دیگران در مورد این موضوع ، در The IDTechEx Show ثبت نام کنید! ایالات متحده آمریکا 2020 ، 18-19 نوامبر 2020، سانتاکلارا، ایالات متحده آمریکا. ارائه جدیدترین فن آوری های نوظهور در یک رویداد ، با شش کنفرانس همزمان و یک نمایشگاه واحد با چاپ سه بعدی و الکترونیک سه بعدی ، وسایل نقلیه الکتریکی ، ذخیره انرژی ، گرافن و مواد 2D ، بهداشت و درمان ، اینترنت اشیاء ، چاپ الکترونیک ، سنسورها و فناوری پوشیدنی. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به www.IDTechEx.com/USA مراجعه کنید.

IDTechEx تصمیمات استراتژیک تجارت خود را از طریق محصولات تحقیقاتی ، مشاوره و رویدادهای خود راهنمایی می کند و به شما در سودآوری از فن آوری های نوظهور کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحقیق و مشاوره IDTechEx ، با ما تماس بگیرید [email protected] یا به www.IDTechEx.com مراجعه کنید.

تماس با رسانه:

جسیکا ابینری
هماهنگ کننده بازاریابی
[email protected]
+ 44- (0) -1223-812-300

SOURCE IDTechEx

پاسخی بگذارید