Sasol Limited – دفع واحدهای تجزیه هوا توسط Sasol South Africa Limited

Sasol Limited – دفع واحدهای تجزیه هوا توسط Sasol South Africa Limited

ژوهانسبورگ، 10 سپتامبر 2020 / PRNewswire / – ساسول سهامداران خود را به اطلاعیه خدمات اخبار بورس اوراق بهادار ارجاع می دهد 29 ژوئیه 2020، که به بازار اطلاع داد که ساسول آفریقای جنوبی محدود (“SSA”) ، یکی از زیرمجموعه های اصلی ساسول ، یک قرارداد مذاکره انحصاری با Air Liquide Large صنایع بزرگ آفریقای جنوبی اختصاصی محدود را امضا کرده است (“مایعات هوا“) برای فروش شانزده واحد جداسازی هوا SSA و مشاغل مرتبط واقع در Secunda.

ساسول خوشحال است که اعلام می کند مذاکرات با Air Liquide منعقد شده است و توافق نامه فروش تجارت (“قرارداد فروش“) منعقد شده است ، که تحت آن SSA از تجارت جدا سازی هوا واقع در Secunda استفاده خواهد کرد ، (“ کسب و کار“) به Air Liquide (“معامله“) منوط به شرایط تعلیق که در زیر آمده است.

Air Liquide یک رهبر جهانی در زمینه گازها ، فناوری ها و خدمات مربوطه است و در 80 کشور با حدود 67000 کارمند فعالیت می کند. Air Liquide از سال 1979 پشتیبانی فنی و مهندسی را از Sasol در Secunda ارائه داده است.

شرح تجارت

تجارت شانزده واحد تفکیک هوا را تشکیل می دهد (“ASU ها“) و داراییهای مرتبط با ظرفیت ترکیبی حداکثر 42000 تن اکسیژن در روز که اکسیژن سوختهای ساسول و فرآیندهای تولید مواد شیمیایی را در Secunda تأمین می کنند. ASU ها گازهای مختلف دیگری را که در Secunda استفاده می شود تولید می کنند و گازهای نادری که از خارج به فروش می رسند. کارمندان مرتبط با تجارت به عنوان بخشی از قرارداد به Air Liquide منتقل می شوند.

متعاقب معامله ، Air Liquide گازهای مختلفی را برای عملیات SSA تحت توافق نامه طولانی مدت تأمین گاز تأمین می کند (“قرارداد تأمین گازپیش بینی می شود که تخصص Air Liquide با هماهنگی ساسول ، کاهش هدفمند انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) مرتبط با تولید اکسیژن را با گذشت زمان امکان پذیر سازد.

علاوه بر قرارداد فروش و قرارداد تأمین گاز ، SSA و Air Liquide (“احزاب“) همچنین توافق نامه های خدمات جانبی ، اجاره ای و مانند آن را منعقد کرده است (جمعاً”اسناد معامله“). این شامل توافق نامه ای برای شرکت Sasol برای فروش خدمات اصلی به Air Liquide ، برای امکان تولید مداوم گاز است.

منطق معامله

این معامله بخشی از برنامه واگذاری و تسریع شده ساسول است که در تاریخ اعلام شده است 17 مارس 2020. Sasol عملکرد ASU ها و مشاغل مرتبط با آن را توسط یک متخصص شخص ثالث به عنوان فرصتی برای تحویل درآمد نقدی شناسایی کرده و در عین حال به اهداف ساسول برای بهبود کارایی و کربن زدایی در سایت Secunda کمک می کند.

مطلب مرتبط  Hornbeck در خارج از کشور برنامه سازماندهی مجدد را تصویب کرد توسط دادگاه

Air Liquide تخصص قابل توجهی در زمینه عملکرد ASU در مقیاس صنعتی در سرتاسر جهان دارد و انتظار می رود با استفاده از این تجربه مزایای کارایی و قابلیت اطمینان را برای Sasol ارائه دهد. Air Liquide همکاری نزدیکی با Sasol برای ادامه استفاده از تخصص گسترده Sasol در عملیات سایت و مدیریت بهینه زنجیره ارزش یکپارچه خواهد کرد. از آنجا که Air Liquide در حال حاضر هفدهمین ASU را در سایت Secunda دارد ، انتظار می رود که مالکیت و بهره برداری از ناوگان تفکیک کامل هوا سود بیشتری در بهره وری عملیاتی فراهم کند. این پیشرفتها توسط عوامل مختلفی از جمله استفاده پیشرفته از فن آوری و توانایی فنی و سرمایه گذاری های احتمالی آینده توسط Air Liquide انجام می شود. پیش بینی می شود که این پیشرفتها ASU ها را برای فعالیتهای کارآمدتر تحت منظر محیطی که به سرعت در حال تحول است ، قرار دهد. Air Liquide در تهیه نقشه راه پایداری کلی ما در سایت Secunda با Sasol همکاری خواهد کرد. در ماههای آینده جزئیات بیشتری در مورد این نقشه راه ارائه خواهیم کرد.

Air Liquide مالکیت کامل و مسئولیت کلی مدیریت ASU ها را شامل خواهد شد ، از جمله تمام سرمایه های آینده و نیازهای عملیاتی ، برای حفظ مقدار و کیفیت توافق شده گازهای عرضه شده به Sasol.

کل برآورد هزینه سرمایه از 8 تا 12 میلیارد RR توسط ساسول طی 15 سال آینده هزینه شده است. ASU ها به سرمایه قابل توجهی برای حفظ عملیات قابل اعتماد و همچنین کارآیی های بهتر برای فعال کردن کربن زدایی نیاز دارند. این شامل یک برنامه گسترده ترمیم و تأمین هزینه برای اطمینان از توانایی تأمین سایت در طولانی مدت است.

شرایط معامله

آ) ملاحظه خرید

از نظر توافق نامه فروش ، طرفین توافق کرده اند که مبلغ تقریبی خرید قابل پرداخت توسط Air Liquide به SSA برای تجارت ، تقریباً 8/5 میلیارد RR باشد (148،75 میلیون یورو (که در پایان معامله به دلار آمریکا تسویه شود) ، به علاوه 5،525 میلیارد ZAR) به دنبال رضایت از شرایط تعلیق مندرج در قرارداد فروش ، کل مبلغ به صورت نقدی توسط Air Liquide تسویه می شود.

ب) تأثیر قرارداد تأمین گاز (GSA)

GSA از طریق توافق نامه تهیه بلند مدت به اهداف مشترک طرفین خواهد رسید. GSA مزایای تأمین اکسیژن قابل اطمینان برای سایت Secunda را در طولانی مدت فراهم می کند.

پیش بینی می شود که معامله منجر به خروج پول نقد اضافی برای Sasol در حدود واقعی R650 میلیون تا 1،2 میلیارد R در سال در مدت واقعی توافق نامه شود. این برآورد تا حد زیادی به مزایای بهره وری انرژی بستگی دارد که با گذشت زمان حاصل می شود. علاوه بر این ، بالقوه بالقوه بیشتر از طریق اجرای مشترک نقشه راه کاهش گازهای گلخانه ای وجود دارد.

مطلب مرتبط  پیش بینی می شود بازار عینک ایمنی سود زیادی را براساس تقاضای زیاد از صنعت ساخت و ساز ، نفت و گاز تا سال 2025 به دست آورد

ج) سایر شرایط مهم

توافق نامه فروش شامل ضمانت نامه ها و غرامت هایی است که برای معامله ای از این نوع استاندارد است و همچنین یک بند تغییر نامطلوب مواد عادی است که به Air Liquide اجازه می دهد قبل از بسته شدن در صورت بروز برخی تغییرات نامطلوب مواد تعریف شده قبل از بسته شدن ، قرارداد فروش را فسخ کند.

د) شرایط تعلیق به معامله

دفع موضوع است ، از جمله، به شرایط اصلی تعلیق زیر:

1.1 تصویب توسط مقامات رقابت ؛
1.2 ارائه تضمین توسط Sasol Limited به نفع Air Liquide ، به عنوان امنیت تعهدات SSA در برابر Air Liquide تحت قرارداد فروش و تعهدات انتخاب شده تحت قرارداد تأمین گاز ؛ و
1.3 تا آنجا که قابل اجرا باشد ، تصویب اجرای قرارداد فروش و اسناد معامله توسط بانک ذخیره آفریقای جنوبی

(در مجموع “شرایط تعلیق“).

ه) اجرا و تاریخ موثر معامله

اجرا و تاریخ اجرایی معامله ده روز کاری پس از تاریخ تحقق یا تعلیق شرایط تعلیق ، حسب مورد ، سقوط می کند ، اما زودتر از 1 دسامبر 2020.

کاربرد عواید

درآمد حاصل از خالص تعهدات مالیاتی مرتبط با معامله ، در گروه ساسول برای تسهیل بازپرداخت تعهدات بدهی کوتاه مدت استفاده می شود. پیش بینی می شود کل تعهدات مالیاتی مربوط به معامله تقریباً 2/1 تا 2،2 میلیارد R2 باشد. در دسترس بودن سود خالص برای بازپرداخت تعهدات بدهی به موقعیت مالیاتی نهایی SSA بستگی دارد.

ارزش خالص دارایی و سود قابل انتساب به دارایی خالص تجارت

ارزش دارایی خالص تجارت R5،6 میلیارد ریال بود 30 ژوئن 2020. از آنجا که ساسول در حال حاضر ASU ها را به طور داخلی اداره می کند ، تنها درآمدی که در رابطه با تجارت حاصل شده مربوط به فروش خارجی گازهای نادر است (درآمد کمتر از 100000000 RP در سال).

دسته بندی معامله

معامله از نظر الزامات ذکر شده توسط JSE Limited به عنوان یک معامله دسته 2 طبقه بندی می شود (“الزامات لیست JSE“) و بنابراین نیاز به تصویب سهامداران ساسول ندارد.

هشدار دهنده

این اطلاعیه به منزله پس گرفتن اعلامیه احتیاطی توسط شرکت در تاریخ نیست 17 آگوست 2020 و سهامداران ساسول باید در هنگام معامله با اوراق بهادار شرکت همچنان احتیاط کنند.

برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید:
روابط سرمایه گذار ساسول ،
فروزا سید، مدیر ارشد روابط سرمایه گذاران
تلفن مستقیم: +27 (0) 82 557 7740 |
[email protected]

سلب مسئولیت – اظهارات رو به جلو

Sasol ممکن است ، در این سند ، اظهارات خاصی را بیان کند که واقعیت تاریخی نیستند و مربوط به تجزیه و تحلیل و سایر اطلاعاتی هستند که بر اساس پیش بینی نتایج آینده و تخمین مقادیر هنوز قابل تعیین نیستند. این اظهارات همچنین ممکن است مربوط به چشم اندازهای آینده ، انتظارات ، تحولات و استراتژی های تجاری ما باشد. نمونه هایی از این اظهارات آینده نگر شامل تأثیر همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) جدید در تجارت ساسول ، نتایج عملیات ، وضعیت مالی و نقدینگی و اظهارات مربوط به اثربخشی اقدامات انجام شده توسط ساسول است. برای رسیدگی یا محدود کردن هرگونه تأثیر COVID-19 در تجارت آن ؛ اظهارات مربوط به نوسانات نرخ ارز ، تغییر قیمت نفت خام ، رشد حجم ، افزایش سهم بازار ، بازده کل سهامداران ، اجرای پروژه های رشد (از جمله LCCP) ، ذخایر نفت و گاز ، کاهش هزینه ها ، استراتژی تغییر آب و هوا و چشم انداز عملکرد تجاری ما. کلماتی مانند “باور” ، “پیش بینی” ، “انتظار” ، “قصد” ، “جستجو” ، “اراده” ، “برنامه ریزی” ، “می تواند” ، “ممکن است” ، “تلاش” ، “هدف” ، “پیش بینی” و “پروژه” و عبارات مشابه برای شناسایی چنین عبارات آینده نگر است ، اما ابزار منحصر به فرد برای شناسایی چنین عباراتی نیست. اظهارات آینده نگرانه از نظر ماهیت خود شامل خطرات و عدم قطعیت های ذاتی ، هم کلی و هم خاص است و خطراتی وجود دارد که پیش بینی ها ، پیش بینی ها ، پیش بینی ها و سایر گزاره های آینده نگر محقق نشود. اگر یک یا چند مورد از این خطرات تحقق یابد ، یا باید نادرست بودن فرضیات اساسی اثبات شود ، نتایج واقعی ما ممکن است از نظر پیش بینی شده تفاوت اساسی داشته باشد. شما باید درک کنید که تعدادی از عوامل مهم می توانند نتایج واقعی را با برنامه ها ، اهداف ، انتظارات ، برآوردها و اهداف بیان شده در چنین اظهارنظرهای آینده نگر متفاوت کنند. این فاکتورها و سایر عوامل در آخرین گزارش سالانه ما در مورد فرم 20-F که در تاریخ ارائه شده است ، به طور کاملتر مورد بحث قرار گرفته اند 24 آگوست 2020 و در پرونده های دیگر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. لیست عواملی که در آن بحث شده است جامع نیست. هنگام اتکا به اظهارات آینده نگر برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، باید این عوامل و سایر عدم قطعیت ها و رویدادها را با دقت در نظر بگیرید. اظهارات رو به جلو فقط از تاریخ ساخت آنها اعمال می شود و ما هیچ تعهدی برای به روزرسانی یا بازبینی هیچ یک از آنها ، خواه در نتیجه اطلاعات جدید ، وقایع آینده یا غیر آن ، متعهد نمی شویم.

مطلب مرتبط  گروه ساخت و ساز آلفا امگا برای ارائه سیستم های سقف خورشیدی خلاقانه GAF Energy

منبع ساسول محدود

پاسخی بگذارید